۷ تا از جذاب ترین خواص عسل طبیعی گشنیز

درمان بیماری های عفونی

عسل طبیعی گشنیز با خاصیت آنتی باکتریایی برای درمان بیماریهای عفونی، عفونتهای دستگاه ادراری، سرماخوردگی و سرفه خیلی مفیده.

کاهش قند خون و درمان دیابت

یکی دیگه از خاصیت­های مهم عسل طبیعی گشنیز، تنظیم سطح قند خون و کاهش قند خونه. عسل طبیعی گشنیز با تحریک غدد درون ریز، باعث افزایش ترشح انسولین از لوزالمعده و در نتیجه افزایش سطح انسولین خون میشه.

یه نکته : خرید و مصرف عسل طبیعی گشنیز اصل، برای افرادی که دیابت دارند خوبه و برای افراد که افت قند خون دارند یا داروهایی دیابتی مصرف دارند، مصرف عسل گشنیز ارگانیک و طبیعی توصیه نمیشه.

تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود حافظه

عسل طبیعی گشنیز با آنتی اکسیدان بالا به تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت حافظه در سنین بالا کمک میکنه.

یه نکته : اگه در مصرف عسل گشنیز در یک وعده، زباده روی بشه باعث میشه احساس بی حسی در بدن بهتون دست بده و خواب شما رو سنگین میکنه.

محافظت در برابر سرطان

یه نکته : در مقالات علمی عنوان شده که عسل طبیعی گشنیز با ترکیبات: کوئرستین، ترپینن و توکوفرول ها تاثیر یالایی بر سرطان، تقویت سیستم ایمنی و محافظت عصبی بدن داشته.

کمک به سیستم گوارشی

مصرف عسل اصل و طبیعی گشنیز بر روی سلامتی روده و معده ناثیر زیادی داره و برای بیماران روده تحریک پذیر گوارش یا IBS یه داروی طبیعی فوق العادست.

سلامت استخوان ها

عسل گشنیز با منبع غنی از مواد معدنی کلسیم، معجون قوی که استخوانها رو در برابر پوکی محافظت میکنه و در درمان صرع و بهبود دردهای مفصلی و عضلانی موثره.

افزایش شیر مادران

نکته دیگه اینکه، مخلوط عسل اصل گشنیز با ۲ تا ۵ گرم تخم گشنیز در افزایش شیر مادران شیرده تاثیر زیادی داره .

باز یه نکته :مصرف عسل گشنیز طبیعی و اصل با پایین آوردن قند خون برای خانم­ ها در دوران بارداری توصیه نمیشه.