گشنیز و عسل طبیعی

گیاه گشنیز با بلندی ساقه ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر، علاوه بر مصرف خوراکی ساقه و برگهاش، میوه هاش هم استفاده زیادی داره. میوه گشنیز گردی شکل و به رنگ زرده. اگه چه میوه تازه گشنیز بوی بدی داره ولی وقتی خشک میشه معطر و خوشبوه. از تخم گشنیز برای ادویه با عطر قوی استفاده میشه.گشنیز و عسل طبیعی

منطقه کشت بذر گشنیز

در اکثر منطقه های ایران گشنیز برای مصرف سبزیجات کشت و قبل از گلدهی درو میشه و گل و شهدی واسه زنبور عسل نمی مونه. ولی اگه کشت گشنیز برای تولید بذر و تخم باشه، اجازه داده میشه گشنیز به‌ گل بره تا بعد خشک‌شدن گل ها، تخم گشنیز برداشت بشه.

زمان گلدهی گشنیز یه فرصت خیلی عالی برای زنبورداراست تا از گل های سفید گیشینیز، عسل طبیعی گشنیز برداشت کنند. نهاوند-همدان و کنگاور-کرمانشاه رتبه های برتر تولید و صادرات تخم گشنیز ایران رو دارند.

گل گشنیز و عسل

فصل کشت گشنیز

گشنیز معمولاً به صورت بهاره و پائیزه کشت میشه، البته زمان کشت بسته به شرایط آب و هوایی و محل رویش متفاوته.
بهترین زمان برای کشت گشنیز آخرهای بهاره. البته مناطق با آب‌وهوای گرمسیری، در پاییز که هوا خنکتره گشنیز کشت میشه.

گل و میوه دهی گشنیز

پس از رویش گل­های سفید گشنیز، به مرور میوه­ های سیز و سرانجام دانه های زرد مایل به قهوه ای تخم گشنیز تولید میشه.

ارزش غذایی سبزی و تخم گشنیز

سبزی و تخم گشنیز هم طعم و بوی مطبوعی دارند و هم ارزش غذایی بالا.

خواص گشنیز خوراکی

سبزی گشنیز سرشار از ویتامین­های A، C، B6 و مواد معدنی آهن، منیزیم، کلسیم، پتاسیم و فیبر هست. آهن بسیار بالای سبزی گشنیز واسه کم خونی و فقره آهن خیلی خوبه.

سبزی گشنیز با خاصیت ضدنفخ و اشتهاآوری هم دوای معده و هم به گوارش و هضم غذا خیلی کمک میکنه.

جالبه بدونید مصرف سبزی گشنیز سرب و آلومینیوم بدن رو دفع میکنه.

تخم گشنیز با ویتامین C و اسیدهای چربی که داره در کنترل چربی خون و پایین آوردن کلسترول مفیده.

تخم گشنیز در پایین آوردن قند خون هم خوبه.

خواص تخم گشنیز

یه نکته : خاصیت ضدعفونی کننده، ضدقارچی و آنتی اکسیدانی تخم گشنیز برای درمان بیماری‌های پوستی و کم کردن التهاب­های پوستی عالیه.

عسل طبیعی گشنیز

عسل گشنیز طبیعی از عسل های معطر و مطبوعه، که زنبوردار نمونه کشور اردبیهشت ماه با کوچ  به مرکز کشت و تولید تخم گشنیز نهاوند، از شهد گلهای گشنیز عسل اصل و ارگانیک گشنیز را برداشت می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد عسل طبیعی گشنیز.

عسل کام

عسل کام با تجربه بالا زنبوردار نمنونه کشور با تضمین اصالت و کیفیت عسل طبیعی و ارگانیک گشنیز رو از کندو­های خود را شهد گلهای گشنیز نهاوند برداشت کرده و بطور مستقیم به شما عزیزان تقدیم می کند.

امیدواریم که مطالب در مورد عسل گشنیز مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه. مجموعه عسل کام، با هدف جلب رضایت شما عزیزان و در جهت رفاه مخاطبان محترم و زنبورداران گرامی در تمام نقاط ایران، فروشگاه اینترنتی و شبکه­ های مجازی را راه ­اندازی کرد تا مخاطبان با دریافت مشاوره از مجموعه عسل کام، با اطمینان خاطر بهتر محصولات طبیعی مورد نیاز خود را انتخاب و تهیه نمایند.