کنار و عسل طبیعی

درخت کنار یه درخت خاردار با تاج پهن، برگ­های کوچک و قلبی شکله. که طول عمر حدود صد ساله داره.

درخت کنار کازرون

 

منطقه بومی و گونه مرغوب درخت کنار ایران

رویش درخت کنار در مناطق گرمسیری و استان‌های جنوبی ایران از جمله فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان هست.

مناسب­ترین دما برای رشد درخت کنار دمای بین ۲۵ تا ۳۵ درجه هست، دمای بالاتر از ۳۵ درجه باعث کاهش رویش میوه کنار و دمای پایین تر از ۲۵ هم رشد درخت کنار رو متوقف میکنه.

شهرستان کازرون، استان فارس با آب و هوای کاملا مطلوب و سازگار با شرایط رویش و ثمردهی درخت کنار، مرغوب ترین گونه درخت کنار ایران رو داره.

کنار کازرون مرغوب برای عسل طبیعی کنار

فصل گل و میوه دهی درخت کنار

درخت کنار پس از خواب تابستونه، از اواخر تابستون وقتی هوا خنک میشه تازه گل و شکوفه میکنه و میوه های کنارش هم از زمستون تا فروردین میشه برداشت کرد.

گل درخن کنار و عسل ارگانیک

ارزش غذایی میوه کُنار

درخت کنار هم برگ هاش پر از خاصیته و هم میوه هاش با طعم شیرین و خوشمزه، ارزش خوراکی بالایی داره. میوه کُنار مغذی، سرشار از ویتامین­های A، C، k و مواد پروتینی و معدنی کلسیم، فسفر، آهن، منگنز، روی و پتاسیم هست. جالبه که ویتامین C کنار از لیمو و پرتقال هم بیشتره.

میوه کنار کازرون فارس

بیماری های قلبی و گوارشی

پتاسیم میوه کنار برای حفظ فشار خون خوبه.

دو ماده طبیعی ساپونین ها و تریپتنوئیدها میوه کنار، در جذب مواد مغذی اساسی، حرکت سالم روده و درمان اختلالات معده مانند گرفتگی و نفخ خیلی کمک میکنه.

گردش و تصفیه خون

آهن و فسفر بالای میوه کنار هم گردش خون رو مدیریت میکنه و هم به تشکیل گلبول های قرمز بدن کمک میکنه.

سم زدایی خون و بدن

یک نکته علمی : در مقالات علمی بیان شده میوه کنار با ساپونین ها، آلکالوئیدها و تری پپنوئیدها، در از بین بردن سمیت و پاکسازی خون بسیار موثره.

میوه کنار و دوران بارداری

ویتامین A و C بالا میوه کنار، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن زنان باردار میشه و در درمان عفونت، التهاب، اضطراب و افسردگی دوران بارداری خیلی مفیده.

عسل طبیعی کنار

عسل کنار طبیعی از عسل های معطر و مطبوعه، که زنبوردار نمونه کشور شهریور ماه با کوچ  به منطقه بومی و مرغوب درخت کنار ایران شهرستان کازرون استان فارس، از شهد گلهای کنار عسل اصل و ارگانیک کنار را برداشت می کند.

زنبور عسل و جمع آوری شهد گل کنار

اطلاعات بیشتر در مورد عسل طبیعی کنار.

عسل کام

عسل کام با تجربه بالا زنبوردار نمنونه کشور با تضمین اصالت و کیفیت عسل طبیعی و ارگانیک گشنیز رو از کندو­های خود را شهد گلهای گشنیز نهاوند برداشت کرده و بطور مستقیم به شما عزیزان تقدیم می کند.

امیدواریم که مطالب در مورد عسل گشنیز مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه. مجموعه عسل کام، با هدف جلب رضایت شما عزیزان و در جهت رفاه مخاطبان محترم و زنبورداران گرامی در تمام نقاط ایران، فروشگاه اینترنتی و شبکه­ های مجازی را راه ­اندازی کرد تا مخاطبان با دریافت مشاوره از مجموعه عسل کام، با اطمینان خاطر بهتر محصولات طبیعی مورد نیاز خود را انتخاب و تهیه نمایند.